Kangal besleyen ünlüler - Kangal Köpeği hayranı ünlüler - Kurtlar Vadisinden Tarkan'a herkes Sivas Kangalı hayranı

Kangallarımızla gurur duyuyoruz.. Sivas Kangalını görüp, tanıyıp da sevdalanmayan yok gibi..


Köpeği Cano'nun ölümüyle yıkılan Sezen Aksu'ya bir hayranı Sivas kangal cinsi köpek hediye etti. Adı Hazan olan bir aylık köpeğin fotoğrafını gören Minik Serçe "Şimdiden onu sevdim" diyor.
Geçtiğimiz ay sanatçı Sezen Aksu oğlu kadar sevdiği köpeği Cano'nun ihmal sonucu ölümüyle adeta yıkılmıştı. Çalışmalarına ara veren hatta bazı konser tekliflerini geri çeviren minek Serçe "Aklım sadece Canom'da. Onun yasını tutmak istiyorum" demişti. Sanatçının bu haline üzülern bir hayranı Sivas'taki kangal çiftliğinden bir yavru kangalı Aksu'ya hediye etmek istemiş. Adı Hazan olan dört haftalık olan köpeğin fotoğraflarını da Minik serçe'ye göndermiş

Aksu'nun yakınları, Hazan'ın fotoğraflarını gören sanatçının sevinçten adeta havaya uçtuğunu söyledi. Arkadaşları "cano'nun ölümünden beri yüzünde hiç gülümseme olmamıştı. Hazan eski günlere döndürecek" dedi. Sivas kangal'ın bakıcıları yavrunun anne ve babasının da uluslararası ödüllerinin olduğunu ve safkan bir cins olduğunu vurguladı.

HANGi ÜNLÜLER KANGAL BESLiYOR

Tarkan 2 kangal besliyor

Derin Mermerci bahçesinde 3 kangal yetiştiriyor

Necati Şaşmaz'ın 1 kangalı var

Kudret Sabancı çifliğinde kangal yetiştiriyor

Kerem Öktem ise tam bir Sivas Kangal hayranı

Kaynak: Engin Aytaş / Haberalan.com

Bunlara da Bak

Kaynaklara Teşekkürler

Bu blogu olustururken onlarca degisik kaynaktan yararlandim. Hepsine cok tesekkur ederim. Bazilari; youtube, kangal kaymakamligi, degisik ansiklopediler, juen.com.tr, SERBÜLENT ÖZGİRAY, evcilkopekler.com, wikipedia, forumlar, degisik kitaplar, amerika, ingiltere ve turkiye'den kopek ve hayvan dostlari, yakin arkadaslarim, sokagimdaki kopek sahipleri..