Köpek Villaları - Köpekler için özel villalar - Luks Köpek Konaklama Merkezi

Köpegim var, canim akdeniz kıyılarında güzel bir yerde tatil istiyor, keşke can dostumla birlikte gidebilseydik diyenler aşağidaki habere göz atsın.

Antalya Belek’teki Rixos Premium Otel’de Holidogs firması tarafından tasarlanan köpek konaklama merkezi hizmete girdi. Bir dönümlük yeşil alanda 25 hijyenik villanın yer aldığı merkezde, köpekler için tasarlanmış özel havuz, yürüyüş alanı, ev oyun alanları bulunuyor. Köpek konaklama merkezinde köpekler 24 saat veteriner kontrolünde tutuluyor.
Merkezin kurucularından Tarkan Duman, Holidogs olarak oluşturdukları konseptin ilk merkezini Rixos Premium Belek’te açtıklarını, İspanya, Yunanistan ve Mısır’ın da aralarında olduğu ülkelerde yatırımlar yapmayı planladıklarını söyledi. Nancy isimli bir köpeğinin olduğunu ve bu ihtiyacı tatil yaptığı dönemlerde kendisinin de hissettiğini belirten Duman, "Hayvan kabul eden oteller var. Ancak hiçbirisi köpekler için özel bir konaklama alanı sağlamıyor" diye konuştu.

Villaların 1.5 metre yükseklikte, 4 metrekare genişliğinde ve klimalı olduğunu kaydeden Duman, "Köpek konaklama merkezine ilerleyen dönemlerde köpek güzellik merkezi de ekleyeceğiz. Burada her türlü kuaförlük ve bakım hizmetinin sunulacak" dedi. Merkezin kurucularından Can Topçu da köpeği olan tatilcilerin, tatile giderken köpeklerinden ayrılmak zorunda kaldıklarını ya da lüks otellere gidemediklerini ifade ederek, Holidogs köpek merkeziyle bu sorunun ortadan kalktığını kaydetti. Otel yöneticisi Derya Billur ise köpeği olan misafirlerinin artık dostlarını evlerinde veya başka bir yerde bırakmak zorunda kalmayacaklarını belirterek, "Buradaki eğitimli ve lisanslı bakıcılara emanet edebilecekler ve istedikleri zaman onlara ayrılan kapalı bölgeye giderek köpekleriyle vakit geçirebilecekler" dedi.

Bunlara da Bak

Kaynaklara Teşekkürler

Bu blogu olustururken onlarca degisik kaynaktan yararlandim. Hepsine cok tesekkur ederim. Bazilari; youtube, kangal kaymakamligi, degisik ansiklopediler, juen.com.tr, SERBÜLENT ÖZGİRAY, evcilkopekler.com, wikipedia, forumlar, degisik kitaplar, amerika, ingiltere ve turkiye'den kopek ve hayvan dostlari, yakin arkadaslarim, sokagimdaki kopek sahipleri..