Köpeklerin insandan farkı - Köpeklerden insanlik dersi - Köpek kazası

Tuzla'da, otoyolda araç çarpması sonucu ölen köpeğin arkadaşları, uzun süre olay yerini terk etmedi. Köpeklerden birinin, arkadaşının ölüp ölmediğini öğrenmek için tüm riskleri göze alıp vefa örneği göstermesi dikkatlerden kaçmadı.
Yolun karşısına geçmek isteyen 4 köpekten birine araç çarptı. Aracın çaptığı köpek, yol ortasında öldü. Karşı yola geçen köpekler ise, uzun süre olay yerini terk etmedi. Bu sırada araçlar otoyoldan hızla geçmeye devam etti.

Bu arada, köpeklerden biri, tüm riskleri göze alarak arkadaşının ölüp ölmediğini kontrol etmek için yola çıktı. Hızla gelen araçlardan itina ile korunmaya çalışan köpek, birkaç denemenin ardından arkadaşının yanına ulaşmayı başardı.

Arkadaşının öldüğünden emin olan köpek, tekrar otoyolu geçerek diğer köpeklere katıldı. Kameralara yansıyan görüntülerde köpeğin risk alıp otoyola girmesi, izleyenlerde, "İbretlik vefa" yakıştırmasına neden oldu.

Bunlara da Bak

Kaynaklara Teşekkürler

Bu blogu olustururken onlarca degisik kaynaktan yararlandim. Hepsine cok tesekkur ederim. Bazilari; youtube, kangal kaymakamligi, degisik ansiklopediler, juen.com.tr, SERBÜLENT ÖZGİRAY, evcilkopekler.com, wikipedia, forumlar, degisik kitaplar, amerika, ingiltere ve turkiye'den kopek ve hayvan dostlari, yakin arkadaslarim, sokagimdaki kopek sahipleri..