Rocky’yi maganda kurşunu öldürdü - Kangal Köpekleri Haberleri,

Şişli’de önceki gece 1.70 boylarındaki bir erkek, kendisine havladığı için belindeki tabancasını çıkararak 4 yaşındaki kangal cinsi Rocky’ye ateş etti.

Rocky, kanlar içinde yere yığılırken saldırgan kendisine tepki gösteren çevredekilere hakaretler yağdırarak uzaklaştı. Köpeğinin öldüğünü öğrenen Gökçe Öztürk Bomonti Polis Merkezi’ne giderek suçlunun yakalanmasını istedi. "Çok uysal bir hayvandı. Bu olayın sokak ortasında bir insanı vurmaktan farkı yok" diyen Öztürk, olayda silah kullanılmasına rağmen o gece nöbetçi olan Şişli Cumhuriyet Savcısı Mehmet Çakırtaş’ın olay yerine gelmediğini söyledi.

Savcının ayrıca balistik raporunun şikáyetçilerce yetkili yerlerden alınmasını istediğini belirten Öztürk, "Polislerden savcının olay yerine gelmeyerek evinde oturduğunu öğrendim" dedi. Olayın ardından hayvanseverler, görevini ihmal ettiğini iddia ettikleri Çakırtaş hakkında Adalet Bakanlığı’na şikáyet dilekçesi gönderdi.
Kaynak: Hurriyet Gazetesi

Bunlara da Bak

Kaynaklara Teşekkürler

Bu blogu olustururken onlarca degisik kaynaktan yararlandim. Hepsine cok tesekkur ederim. Bazilari; youtube, kangal kaymakamligi, degisik ansiklopediler, juen.com.tr, SERBÜLENT ÖZGİRAY, evcilkopekler.com, wikipedia, forumlar, degisik kitaplar, amerika, ingiltere ve turkiye'den kopek ve hayvan dostlari, yakin arkadaslarim, sokagimdaki kopek sahipleri..