Köpek hırsızları - Kangal çalmak isteyenler - Kangal köpeğine saldıran hırsız

Kangal hırsızları köpeği bıçakladı.

‘Karabaş’ adlı ‘kangal’ cinsi köpeğini kaçırmak isteyen kişiler, başarılı olamayınca, karnından 3 kez bıçaklayıp kaçtı.

Cumhuriyet Üniversitesi’ne (CÜ) getirilen köpeğe Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Melih Kaptanoğlu, Bölüm üyelerinden Doç. Dr. Aydın Nedir ve Hr. Hakan Sarzep, Kalp Damar Cerrahi Bölümünden Dr. Ahmet Turan Kılıç ve uzman Veteriner Hekim Yücel Yalman birlikte müdahale etti.

Serum bağlanan ve anestezi verilen köpeği ameliyata alan uzman ekip, yaralanmaya bağlı olarak akciğerin çok miktarda hava dolduğunu belirledi. Bunun üzerine köpeğe ciğerindeki havanın boşalması için cihaz takıldı. 45 dakika süren operasyonda yaraları dikilen köpeğin, akciğerinde biriken havanın tamamının boşalmasından sonra eski sağlığına kavuşacağı bildirildi. Köpeğini kurtardıkları için doktorlara teşekkür eden Gültepe, eşkallerini tanıdığı saldırganlar hakkında şikâyette bulunduğunu belirtti. Köpeğin, bir süre daha Deneysel Araştırma Laboratuvarı’nda gözlem altında tutulacağı bildirildi. Kaynak: hurriyetim.com.tr

Bunlara da Bak

Kaynaklara Teşekkürler

Bu blogu olustururken onlarca degisik kaynaktan yararlandim. Hepsine cok tesekkur ederim. Bazilari; youtube, kangal kaymakamligi, degisik ansiklopediler, juen.com.tr, SERBÜLENT ÖZGİRAY, evcilkopekler.com, wikipedia, forumlar, degisik kitaplar, amerika, ingiltere ve turkiye'den kopek ve hayvan dostlari, yakin arkadaslarim, sokagimdaki kopek sahipleri..