Eskişehirli kahraman köpek - Havlayan köpek hayat kurtardı

Eskişehir'de evinde yangın çıkan 86 yaşındaki kadın, köpeğin havlama seslerine uyanan yan binadaki komşusu tarafından kurtarıldı. Tek katlı müstakil evinde yalnız yaşayan ve yürüme güçlüğü çeken Aliye Dağlı (86), bayram temizliği yapan yakınları evden ayrıldıktan sonra uyumak için yattı.
Saat 00.10 sularında doğalgaz sobasının üzerinde unutulan yanıcı bir temizlik malzemesi tutuştu ve evde yangın çıktı. Bu sırada komşunun ''pamuk'' adlı köpeği havlamaya başladı. Uzun süre köpeğin havlamasına şüphelenen bitişikteki komşu Rıza Kılıç (51) uyanıp dışarı çıktığında Aliye Dağlı'nın evinde yangın olduğunu fark etti. Evin camlarını kırıp içeri giren Kılıç, yürüyemeyen yaşlı kadını dışarı çıkardı.

Kaynak: Sabah.com.trBunlara da Bak

Kaynaklara Teşekkürler

Bu blogu olustururken onlarca degisik kaynaktan yararlandim. Hepsine cok tesekkur ederim. Bazilari; youtube, kangal kaymakamligi, degisik ansiklopediler, juen.com.tr, SERBÜLENT ÖZGİRAY, evcilkopekler.com, wikipedia, forumlar, degisik kitaplar, amerika, ingiltere ve turkiye'den kopek ve hayvan dostlari, yakin arkadaslarim, sokagimdaki kopek sahipleri..