Uyuşturucu kuryesi kedi - Ruslar kediler ve Rus hapishaneleri

Uyuşturucu kuryesi kedi, polis köpeğinin kurbanı oldu.
Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nde ilginç bir uyuşturucu dramı yaşandı.

Mendelevski şehir hapishanesinde mahkumların uyuşturucu taşıttıkları bir kedi yeni göreve başlayan bir polis köpeği tarafından yakalanınca, kuryeliğin cezasını hayatı ile ödedi.

Bir mahkum özel olarak eğittiği bir kediye uyuşturucu kuryeliği yaptırıyordu. Dışarıdaki bağlantıları ile kediyi irtibatlı hale getiren mahkum son seferinde yakayı ele verdi. Kedinin boynundaki tasmada uyuşturucu taşıdığının farkına varan hapishane güvenlik birimleri harekete geçti.

Kediyi yakalamak için bir polis köpeği görevlendiren hapishane hedefe ulaştı. Son seferinde yakayı ele veren uyuşturucu kuryesi kedi, polis köpeği tarafından yakalandı, ancak ağır yaralanan kedi hayatta kalmayı başaramadı.

Kayak: Sabah.com.tr

Bunlara da Bak

Kaynaklara Teşekkürler

Bu blogu olustururken onlarca degisik kaynaktan yararlandim. Hepsine cok tesekkur ederim. Bazilari; youtube, kangal kaymakamligi, degisik ansiklopediler, juen.com.tr, SERBÜLENT ÖZGİRAY, evcilkopekler.com, wikipedia, forumlar, degisik kitaplar, amerika, ingiltere ve turkiye'den kopek ve hayvan dostlari, yakin arkadaslarim, sokagimdaki kopek sahipleri..